Prosinec 2013

03.01.2014 20:26

Prosinec byl opět ve znamení vyučování, které jsme v podstatě u prvních dvou skupin ukončili, takže lidé jsou připraveni sloužit obětem násilí. Měli jsme také s našimi právníky skvělou přednášku o zákonech na Ukrajině, což bylo velmi užitečné, lidé tady zákony neznají. (My ty zdejší také moc ne, ale učíme se.) O vánocích nás Duch Svatý vedl na slavnostní setkání pastorů oděských církví a měl tam pro nás překvapení. Přišel tam totiž vůbec poprvé misionář ze Švýcarska, který začal v Oděse církev a scházejí se ve své vlastní kavárně Christian Live Café. Nabídl nám prostory kavárny ke schůzkám s oběťmi násilí. S radostí vidíme v naší práci Boží ruku, jak Duch Svatý všechno vede a připravuje. Nebudeme tedy potřebovat pro začátek kancelář (ušetříme za nájem), i pro lidi bude také milejší, když je pozveme je do příjemné kavárny, kde se mohou cítit svobodně. Byli jsme se tam podívat, prostředí je útulné a hezké.

Vánoce jsme prožili docela obyčejně, kromě tohoto setkání. Na silvestra a do nového roku jsme vešli v modlitbě s Lenou, o půlnoci jsme se byli na mořském pobřeží, odkud je nádherně vidět město a z druhé strany zálivu velké sídliště. Jako vždycky byly nad mořem krásné ohňostroje, které se ovšem obyčejným aparátem špatně fotí, takže vám je neukážeme … Místo toho je tady ukázka Novoroční výzdoby na Přímořském prospektu.

 

Před silvestrem Ivovi natekla tvář, cítil velkou bolest a měl horečky, které nechtěly ustoupit, dvě noci nemohl spát. Modlili jsme se, horečka i bolest ustoupila, ale za nějakou dobu se opět objevila. Na silvestra dopoledne jsme zavolali Světlaně Krotové. Ta se krátce pomodlila (do mobilu) a horečka i bolest okamžitě zmizely a už se nevrátily, takže večer jsme mohli jít k Leně. Bůh je prostě jednička!

 

Když se ohlédneme za právě prošlým rokem, tak pro nás to byl rok mnoha změn a příprav. Duch Svatý úplně změnil směr naší služby, vedl nás a vyučoval v nové oblasti – ve službě lidem, kteří trpí pod násilím. Prošli jsme skrze náročné věci – zakusili jsme prakticky, jak jim sloužit. Trávili jsme mnoho času s Božím Slovem, Duch Svatý nám dával zjevení různých Božích pravd, také nás uvedl více do služby vyučování. Dal nám koncept, jak sloužit obětem násilí ke svobodě a obnově jejich života. Do konce roku jsme ukončili přípravy na službu, které se budeme v roce 2014 naplno věnovat. Vyučili a připravili jsme dvě skupiny spolupracovníků, už počátkem nového roku začínáme vyučovat další skupinu.

Předali jsme službu v čerkaské oblasti Sašovi. Nedávno nám telefonoval, že se i s manželkou modlí za lidi, vkládají ruce na nemocné a lidé přijímají spasení a uzdravení. Koncem ledna se je chystáme navštívit.

Duch Svatý nám posílal různé lidi z jiných měst i národů, abychom jim sloužili Božím slovem. S některými jsme dodnes v kontaktu.

Od Nového roku přecházíme ze služby v církvi naplno do služby obětem násilí a vyučování Božího slova. Duch Svatý všechno perfektně připravil, protože se připravuje zákon o náboženství, kde církví bude uznána jen církev, která je součástí nějaké denominace a pastor musí být bakalář teologie. My budeme dál nést evangelium, pomáhat lidem a vyučovat je, jen jinou formou.

Přejeme Vám všem úspěšný nádherný nový rok, naplněný větším poznáním Boží lásky a dobroty, naplnění každé touhy srdce a plnost radosti každý den.

Moc Vám všem děkujeme za vaši podporu v loňském roce.