Bůh vybírá partnera - 5. Nebezpečí falešných spojení

12.10.2015 18:38

5. Nebezpečí falešných spojení

Na tom není absolutně nic špatného, když člověk chce intimitu, aby miloval a byl milován. Bůh stvořil intimitu. Ale když přijímáme filosofii písně, která prohlašuje: „Hledám lásku ve všech nesprávných místech, hledám lásku u příliš mnoha lidí“, tak to není správné. Bůh stvořil intimitu, která se za prvé má naplnit v Něm a teprve potom v manželství.

Co je to falešné spojení?

Cíl intimity je stát se jedno s Bohem, kdy se děje zvláštní spojení, vy vidíte Boha a Bůh vidí vás. Spojení zde znamená formování blízkých vztahů mezi dvěma osobnostmi – fyzické, emocionální, mentální a duchovní spojení.

On nás miluje čistou a věčnou láskou. V odpověď my Ho milujeme celým svým srdcem, myslí, duší a silou (Deut. 6:5). Jsme natolik pohlceni Jím, že se Mu každý den chceme líbit, poslouchat Ho, milovat Ho, stále víc Ho poznávat i Jeho cesty. Prostě se kochat Jeho přítomností. Když vstoupíme do manželství, naše intimita s naším partnerem má být odrazem hluboké intimity, kterou máme s Bohem. Ale když se lidé snaží najít intimitu mimo manželství, život se stává složitější. Spojení, která vytvářejí, jsou falešná, podvrh. Podvrh znamená realistickou kopii reálného, aby oklamal nebo uvedl člověka v omyl.

Řekněme, že jste kus červené plastelíny. Vstupujete do vztahu s člověkem, který je kouskem modré plastelíny, sjednotíte se a rozvíjíte spojení, smícháváte červenou a modrou. Za nějaký čas se s Modrým rozejdete a pak přijde Žlutý a vzniká mezi vámi spojení. Ale za nějaký dobu se to ani se Žlutým nepodaří a vše skončí. Ale teď se už vaše krásná červená změnila v nevzhledně vypadající špinavou barvu.

S každým spojením si předáváte navzájem barvu – duši, ducha i démony. Vzhledem k přítomnosti takové směsi úlomků, které zbyly z každého člověka, je téměř nemožné rozebrat se ve všech radostech, bolestech a břemenech, které zbyly ze všech těch spojení. Je to daleké od toho, jak naplánoval lásku a vztahy Bůh. Samozřejmě, že to není Jeho plán pro Jeho děti. Bůh nestvořil naše srdce, aby se spojovalo a zase ukončovalo spojení a tak znovu a znovu. Můžeme si myslet, že je snadné zotavit se z bolesti od lidí a všech těch škod, ale není tomu tak. To je důvod, proč je dnes stále víc a víc dysfunkčních rodin.

Znaky falešných spojení

Falešná spojení nutí lidi myslet si a cítit, že je navzájem přitahuje „láska“, takže je jim zatěžko oddělit se od sebe – dokonce i ve vztazích, kde jsou zneužíváni nebo je s nimi špatně zacházeno, kde jsou podváděni. Velikost bolesti, kterou cítí po přerušení vztahu, je obyčejně přímo úměrná velikosti spojení. Pokud je fyzická, emocionální nebo duchovní úroveň spojení větší než úroveň závazků, tak je to falešné spojení.

Praktikování chození zvyšuje počet falešných spojení. To má také vliv na váš vztah s Bohem a vaším budoucím partnerem. Atmosféra randění přilévá olej do ohně chtíče a přispívá k uspokojení tělesných tužeb. Dokonce i když křesťané nechtějí spadnout do této pasti, často se vzdají kvůli touze po intimitě, kterou Bůh do nás vložil. Ale to musí být rezervováno pouze pro manželství.